Czy laptopy Dell Latitude to dobry wybór dla klientów biznesowych?

Laptopy przeznaczone dla klientów biznesowych nie są jednakowe jak serie konsumenckie. Firma Dell posiada w swojej ofercie znane od lat urządzenia z linii Latitude, które wyróżnia niezawodność, wytrzymałość i dobre możliwości techniczne. Każdy użytkownik powinien znaleźć idealny model dla siebie. Co jeszcze warto wiedzieć o notebookach Dell Latitude?

Laptopy Dell Latitude – charakterystyka

Seria Latitude obejmuje wiele różnorodnych rozwiązań. Laptopy cechują się sporymi możliwościami konfiguracji i zawierają się w różnych przedziałach cenowych. Urządzenia z tej serii pomimo różnic mają też dużo cech wspólnych. Warto zwrócić szczególną uwagę na:

Laptopy przeznaczone dla klientów biznesowych nie są jednakowe jak serie konsumenckie

  • obudowę – większość modeli jest produkowana z aluminium lub połączenia metalu z plastikiem, co gwarantuje wytrzymałość i sztywność konstrukcji, którą da się dodatkowo wzmocnić,
  • podzespoły – Dell oferuje klientom sprzęty o różnych parametrach w różnych przedziałach cenowych, lecz jeśli nadal nie są oni przekonani do którejś z opcji, mogą skorzystać z utworzonej przez producenta strony, poprzez którą złożą laptopa z wybranych przez siebie podzespołów,
  • wyświetlacze – seria Latitude obejmuje różne wymiary i rodzaje ekranów, dostępne są modele o przekątnej 12.5, 13.3, 14 oraz 15.6 cali,
  • gwarancję – w podstawowej wersji jej okres wynosi aż trzy lata z możliwością przedłużenia do pięciu,
  • bezpieczeństwo – producent dba o nie na wiele sposobów, m.in. poprzez zastosowanie czytnika linii papilarnych, dysków SSD oraz zaawansowanego systemu szyfrowania danych.

Mobilność i wytrzymałość

Urządzenia z serii Latitude obsługują najwyższy standard WiFi 6E, opcjonalnie mogą też korzystać z modemu 4G/LTE lub 5G

To cechy charakterystyczne dla laptopów Dell Latitude 7×20. Zyskały one miano jednych z najbardziej uniwersalnych urządzeń na rynku. Klienci mają do wyboru opcje o różnych przekątnych ekranu, a poza tradycyjnymi laptopami dostępne są też sprzęty 2 w 1. W ich przypadku z laptopa można korzystać tak jak z tabletu. To ułatwia użytkownikowi dopasowanie notebooka do potrzeb swojej pracy, np. jeśli obejmuje ona częste podróże. Urządzenia charakteryzują się niewielką masą, która wynika z zastosowania w produkcji aluminium i włókna węglowego. Ponadto laptopy Dell Latitude spełniają wymagania najnowszego wojskowego standardu MIL-STD-810H, gwarantując odporność na wibracje, skrajne temperatury czy upadki. Producent wyposażył sprzęt w różne udogodnienia, m.in. możliwość pracy bez zasilania sieciowego, rekordowo długa żywotność baterii i ekspresowe ładowanie. Jest to możliwe dzięki technologii Dell Optimizer, która współpracuje ze sztuczną inteligencją w celu utrzymania odpowiedniego poziomu naładowania baterii. Wartą uwagi technologię stanowi także ExpressConnect. Zapewnia ona najlepsze połączenie Wi-Fi. ExpressResponse usprawnia działanie najczęściej wykorzystywanych aplikacji, natomiast ExpressSign-in pozwala na logowanie się wyłącznie przy użyciu skanu twarzy. Najwyższą jakość dźwięku gwarantuje technologia Intelligent Audio.

Komunikacja z każdego miejsca na świecie

Stały dostęp do komunikacji jest niezbędny w przypadku klientów biznesowych (więcej). W tym celu najczęściej wykorzystuje się sieć internetową. Technologia ExpressConnect ma za zadanie wyszukać najlepszy punkt dostępowy w okolicy, by zapewnić sygnał najwyższej jakości. Urządzenia z serii Latitude obsługują najwyższy standard WiFi 6E, opcjonalnie mogą też korzystać z modemu 4G/LTE lub 5G. Oferują wsparcie nie tylko dla zewnętrznych kart SIM, ale także dla technologii eSIM, co stanowi bardzo istotną kwestią dla osób, które często podróżują. Podczas telekonferencji można być spokojnym o wysoką jakość obrazu, którą gwarantuje kamera FullHD z technologią Temporal Noise Reduction. Redukuje ona szumy i umożliwia komfortową pracę w każdych warunkach oświetleniowych. Notebooki mają co najmniej dwa mikrofony wyposażone w technologię redukcji hałasu otoczenia, dzięki czemu odbiorcy lepiej słyszą użytkownika. Ponadto urządzenia z serii Latitude zapewniają całkowitą kompatybilność z aplikacjami powszechnie używanymi w biznesie, w tym Office 365 oraz MS Teams.