HP EliteBook w wariancie 14 calowym – nic dodać, nic ująć

Stworzony dla biznesu ITnes HP EliteBook to laptop, który zaskakuje swoimi możliwościami. Nie jest on duży. Wręcz przeciwnie – niewielki rozmiar sprawia, że sprzęt ten idealnie sprawdzi się w trakcie delegacji, biznesowej kolacji, czy też podczas szkolenia firmowego. Co więcej, laptop ten zapewni użytkownikowi całkiem solidną dawkę mocy obliczeniowej, którą będzie można wykorzystać do realizacji ambitnych projektów.

Dowolna konfiguracja

Zanim przejdzie się do poważniejszej analizy dotyczącej urządzenia HP EliteBook, warto zwrócić uwagę na jego konfigurację. Sprzęt ten co prawda posiada określone funkcje i możliwości, ale użytkownik może je całkowicie spersonalizować przed zamówieniem. Jest to istotna zaleta, gdyż nie każdy potrzebuje przecież najnowszego procesora i7, choć taki znajduje się w konfiguracji. Mówiąc wprost – HP EliteBook to sprzęt przeznaczony dla osób, które wiedzą czego chcą. Laptop jest zoptymalizowany pod kątem użytkowników biznesowych, ale w razie potrzeby można go dopasować do potrzeb osób, które (w ramach prowadzonego biznesu) realizują np. skomplikowane projekty graficzne.

Waga i rozmiar

HP EliteBook to komputer przenośny o bardzo niewielkich rozmiarach. Waży on zaledwie 1.357 kilogramów, a jego grubość to jedynie 16.9 mm. Nie jest to dużo, biorąc pod uwagę sprzęt posiadający całkiem solidną moc obliczeniową. Warto zauważyć, że podane parametry mogą się nieco różnić w przypadku zamówienia bardziej złożonej konfiguracji. Mimo to, różnice te nie są zbyt duże i raczej nie powinny przeszkadzać w codziennej eksploatacji komputera. Warto zauważyć, że HP EliteBook łatwo zmieści się w torebce, plecaku, aktówce, czy też w zwykłej torbie. Cechę tą sprzęt ten zachowa niezależnie od rodzaju konfiguracji, wersji dysku twardego itd.

Windows z wersją PRO


Nie da się korzystać z laptopa biznesowego bez odpowiedniego systemu operacyjnego. HP EliteBook w swej 14 calowej wersji pracuje pod komendą systemu Windows 10 Pro. Jest to system wręcz skrojony dla przedsiębiorców. Obsługuje on szereg aplikacji stworzonych dla firm. Mowa tu m.in. o autoryzacji za pomocą Windows Hello, czy też o specjalnie zoptymalizowanym sklepie Microsoft Store. Windows 10 Pro to również specjalistyczna platforma sprzętowa, która jeszcze lepiej chroni dane współpracowników przed atakami z zewnątrz. Dzięki tym cechom (i jeszcze wielu, wielu innym) Windows 10 w wersji Pro jest narzędziem dostosowanym do potrzeb nawet najbardziej wymagających i troszczących się o bezpieczeństwo użytkowników.

Serce i rozum komputera

Zgodnie z tym co zostało napisane wcześniej, HP EliteBook może występować w kilku różnych konfiguracjach. Istnieje tu możliwość zamówienia urządzenia m.in. z opcjonalnym procesorem Intel Core i7, który nada mu jeszcze większej wydajności. Cóż, nic w tym dziwnego, skoro i7 potrafi taktować z częstotliwością dochodzącą do 5 GHz. Na uwagę zasługuje również „rozum” urządzenia, którym jest dysk SSD o pojemności do dwóch terabajtów. Warto dodać, że dysk ten (co już dzisiaj jest standardem) jest połączony z płytą główną za pomocą ultraszybkiego interfejsu M.2 PCIe NVMe x 4, co czyni go jeszcze szybszą i wydajniejszą platformą sprzętową.

Słów kilka o łączności

HP EliteBook stawia na łączność. Widać to zwłaszcza na przykładzie zaimplementowanego WIFI 6, które może pracować w wielu różnych standardach sieci. Na uwagę zasługuje również fakt, że sprzęt ten jest kompatybilny zarówno z sieciami o częstotliwości 2.4 jak i 5 GHz. Oznacza to, że z powodzeniem można z niego korzystać wszędzie tam, gdzie jest dużo przenikających się sieci WIFI (biura, domy, bloki mieszkalne itd.). Naturalnie nikt nie zapomniał tu o interfejsie Bluetooth, który zapewnia możliwość transmisji bezprzewodowej nawet na odległość kilkudziesięciu metrów. Dodatkowo laptop posiada kamerę FullHD i dodatkową kamerę na podczerwień. Nic dodać, nic ująć!

Duże możliwości laptopa HP EliteBook to nie przypadek. Jest to po prostu kolejna, stworzona przez Hewlett – Packard odsłona dobrze znanego biznesmenom rozwiązania.