Laptopy dla biznesu – jak i co wybrać?

Współczesny biznes wymaga rozwiązań nowoczesnych, niezawodnych i solidnych. Nie inaczej ma się sprawa jeśli chodzi o laptopy biznesowe, które wraz z rozwojem technologii w ostatnich latach musiały stawać się coraz szybsze i bardziej wydajne. Dzisiejsze warunki są po prostu bardziej wymagające dla naszych komputerów. Wybór odpowiedniego narzędzia pracy jest zatem kluczowy. W końcu to od tego na czym pracujemy, może zależeć powodzenie prowadzonego przez nas biznesu. Czasy kiedy wystarczał byle dowolny laptop dawno minęły, a obecnie zakup jakiegokolwiek sprzętu obarczony jest znacznie większą odpowiedzialnością. Szczególnie jeśli prowadzimy biznes w jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęziach przemysłu – IT, designie czy wszelkiego rodzaju innych specjalistycznych obszarach działania, z których każda wymaga nieco innego sprzętu. 

Mnogość wyboru laptopów biznesowych

Jeśli szukasz akurat laptopa dla swojego biznesu, to jedną z ciekawszych opcji na rynku jest rodzina HP ZBook ze strony itnes.pl. Jest to seria komputerów mobilnych, które zaprojektowane zostały właśnie z myślą o osobach prowadzących własny interes. Cechuje je przede wszystkim duża liczba dostępnych konfiguracji i zastosowań. W praktyce oznacza to, że kupując sprzęt z tej serii, mamy możliwość dopasowania go pod swoje potrzeby. Wynika to przede wszystkim z szerokiej gamy dostępnych modeli, z których każdy jest inny i odpowiada innym wymaganiom.

Sprzęt dla profesjonalisty

Współczesny biznes wymaga rozwiązań nowoczesnych, niezawodnych i solidnych

 

Przykładowo graficy komputerowi mogą zdecydować się na któryś z modeli, oferujących potężne karty graficzne z serii AMD FirePro oraz nVidia Quadro, które świetnie sprawdzają się przy edycji grafiki 3D, obróbce zdjęć czy montażu wideo. Dodatkowo możliwość zakupu modelu z wysokiej jakości, jasnym ekranem i z wysokim odwzorowaniem kolorów zostanie doceniona przez tych, dla których liczy się każdy najmniejszy detal.

Z drugiej strony tym z nas, którzy nie potrzebują zaawansowanej grafiki mogą zdecydować się na superwydajne laptopy z procesorami Intel Core 11 i do 128 Gb RAMu, które poza mocnymi wnętrznościami zaskakują również mnogością dodatkowych wejść i akcesoriów, np. napędem Blu-ray oraz modemem 3G/LTE. Ten sprzęt sprawdzi się doskonale w rękach specjalisty, który w pracy operuje na dużej ilości danych.

Między ergonomią a ekonomią

Jeśli szukasz akurat laptopa dla swojego biznesu, to jedną z ciekawszych opcji na rynku jest rodzina HP ZBook

Z kolei, jeśli nie zależy nam na aż tak dużej wydajności, to możemy zdecydować się na lekkie i mobilne laptopy, pracujące pod kontrolą energooszczędnych procesorów Intel Core, które mogą zostać wyposażone w dedykowaną kartę graficzną. Te mniejsze i lżejsze laptopy może nie dosięgają swoim mocniejszym kuzynom pod względem wydajności, ale za to ich pojemna bateria i ekrany o nieco mniejszych przekątnych zapewniają wydłużony czas pracy bez podłączania do zasilania. Przydatne dla tych, którzy ciągle się przemieszczają i nie zawsze mają okazję naładować swój sprzęt.

Znaleźć można również nieco bardziej ekonomiczne modele. Te wyposażone są w mniejsze ekrany, mniej pojemne dyski i generalnie nie mają tak mocnych parametrów jak ich drożsi odpowiednicy. Nie jest to jednak wada, ponieważ nie każda sytuacja wymaga bardzo mocnego lub energooszczędnego laptopa. W przemysłach, gdzie wydajność i ekonomia nie jest tak ważna jak ergonomia, taki tańszy sprzęt również może świetnie się sprawdzić.

Nie można mieć wszystkiego – czy na pewno?

Jak dotąd w tekście zostało podkreślona wysoka przestronność laptopów HP ZBook. Jest to oczywiście ich niezaprzeczalna zaleta, ale nie oznacza to, że nie można mieć czegoś pomiędzy. Sprzęt marki HP oferuje bowiem całkiem spory wybór uniwersalnych laptopów biznesowych, które świetnie nadadzą się do znacznej ilości zadań biurowych, oferując przy tym sensowną mobilność i energooszczędność. Mogą być to na przykład modele przeznaczone do pracy w środowiskach 2D z NVIDIA T600, RTX A1000 lub RTX A2000 na pokładzie. Nie tak mocne jak wyżej wspomniane laptopy, ale wciąż oferujące solidną wydajność.