Na co zwrócić uwagę przy wyborze komputera do biura?

Dobrze wyposażone stanowisko pracy umożliwia efektywne wykonywanie różnych zadań przy komputerze

Dobrze wyposażone stanowisko pracy umożliwia efektywne wykonywanie różnych zadań przy komputerze. Dotyczy to zarówno osób pracujących w biurze, jak i posiadających biuro we własnym domu. Projektanci, graficy czy inżynierowie potrzebują wysokiej jakości sprzętu, który spełni indywidualne oczekiwania i potrzeby oraz usprawni realizowanie zleceń dla klientów. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni model dla firmy do pracy biurowej?

Co powinien posiadać dobry komputer do biura?

Komputery dla firmy charakteryzują się zupełnie innymi cechami niż te, które wykorzystujemy na co dzień do przeglądania rozrywki czy grania w gry. Wybierając odpowiednie jakości sprzęt, należy zwrócić uwagę na takie elementy jak:

Dobrze wyposażone stanowisko pracy umożliwia efektywne wykonywanie różnych zadań przy komputerze

  • wydajność – to najważniejsza cecha komputera, która musi być idealnie dopasowana do potrzeb pracownika i jego tryby pracy. Urządzenie musi być komfortowe w użytkowaniu, aby jak najszybciej wykonywać bieżące zadania i płynnie działać na najnowszym oprogramowaniu wraz z pojawiającymi się aktualizacjami. Najnowszy procesor będzie więc spełniał wszelkie oczekiwania,
  • podzespoły – bardzo często komputer w firmie służy do wykonywania zadań w nowoczesnych i specjalistycznych programach. Dlatego też dla projektantów, grafików czy montażystów wideo potrzebny jest model z lepszymi podzespołami. Warto więc dobrze zastanowić się nad kartą graficzną, kartą dźwiękową i pamięcią RAM,
  • cichy komputer – każdemu lepiej się pracuje w pomieszczeniu, gdzie jest cisza i spokój, dlatego sprzęt musi mieć wydajny system chłodzenia,
  • zestaw złączy – w biurze bardzo często jest tak, że do jednego komputera podpinamy wiele różnych sprzętów takich, jak drukarki, skanery, dyski zewnętrzne czy czytniki kart. Można w ten sposób szybko przesyłać między sobą informacje, drukować niezbędne dokumenty i tworzyć kopie zapasowe danych. Trzeba więc przed zakupem upewnić się, jakie dodatkowe urządzenia będą podłączane.

Jaki komputer do biura za 2000, 3000 lub 4000 zł?

W przypadku firm, które nie będą korzystać z najnowocześniejszych programów, ponieważ w zupełności pracownikom wystarczy urządzenie do przeglądania Internetu i obsługi pakietu biurowego to spokojnie można zainwestować w komputerze za 2000 zł. Takie systemy uruchamiają się bardzo szybko, komfortowo pracują z wieloma aplikacjami, mają minimum 8 GB pamięci RAM i zintegrowaną kartę graficzną.

Nieco droższe modele do 3000 zł mają już znacznie lepszą specyfikację, więc bez problemu poradzą sobie z bardziej wymagającymi zleceniami czy obsługą najnowszych programów do grafiki i wideo. Dodatkowo mają większy dysk SSD i dedykowaną kartę graficzną.

Urządzenia w cenie około 4000 zł to idealny sprzęt dla dużych firm, które potrzebują niezawodnego komputera do pracy w wymagających i specjalistycznych aplikacjach. Konfiguracje, które znajdziemy w takich modelach to sześciordzeniowe procesory i minimum 16 GB pamięci RAM.

Czy komputer DELL do biura to dobry pomysł?

Dobrym rozwiązaniem dla małych i dużych firm jest komputer DELL. Urządzenia te doskonale sprawdzają się zarówno przy mniej skomplikowanych zadaniach, jak i przy bardziej wymagających zleceniach.

Komputery biznesowe mogą mieć różne podzespoły, dlatego też należy wybrać odpowiedni model dopasowany do konkretnego stanowiska pracy. Cena będzie oczywiście uzależniona od konkretnych komponentów sprzętu i nigdy nie powinniśmy zdecydować się wyłącznie na najtańsze rozwiązanie, ponieważ taki produkt może nie spełnić oczekiwań użytkownika, a ma służyć efektownie przez wiele lat.

Wybierając komputery do firmy, powinniśmy więc w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na wydajność procesora i pojemność dysku. Dodatkowe parametry, które również musimy ustalić przed zakupem to pamięć RAM, której im jest więcej tym lepiej, kartę graficzną, aby obsługiwać najnowocześniejsze oprogramowanie oraz liczbę i rodzaj złączy, dzięki czemu podłączymy dodatkowe akcesoria i sprzęty. Dokładnie wszystko ustalając, zainwestujemy w idealne modele na każde stanowisko w biurze.