Tablety w biznesie – czy warto w nie zainwestować?

Jakie są zalety z zainwestowania przedsiębiorców w tablety biznesowe?

Choć laptopy biznesowe są rozwiązaniem, które od wielu lat jest powszechnie wykorzystywane przez firmy, to właśnie nieco mniej popularne dotychczas tablety przeznaczone do użytku profesjonalnego stają się nie bez przyczyny coraz bardziej popularne wśród użytkowników biznesowych. Dzięki temu konsumenci mogą liczyć na coraz bardziej zróżnicowany wybór, który może być całkowicie dostosowany do ich indywidualnych potrzeb, związanych ze specyfiką wykonywanej pracy. Kompaktowość i obsługa przede wszystkim za pomocą dotyku lub rysika to powód, dla którego rozwiązanie to jest coraz chętniej wykorzystywane. Głównym pozytywnym skutkiem zastosowania tego rozwiązania jest zwiększenie wydajności pracy. Urządzenie to jest większe od telefonu, więc można za jego pomocą wykonywać różnego rodzaju notatki, czy projekty. Z drugiej strony jest na tyle niewielkie, że można je mieć ze sobą praktycznie w każdym miejscu. Tablety biznesowe zarówno jeżeli chodzi o wagę, jak i wymiary są mniejsze niż nawet najbardziej kompaktowe modele laptopów. Dzięki temu można je z łatwością zmieścić w nawet niewielkiej torebce, czy aktówce. Z drugiej strony konsumenci mogą zainwestować w coraz popularniejsze miniklawiatury, dzięki którym w zależności od potrzeb mogą przekształcić w laptopa o mniejszych gabarytach. W ten sposób można z powodzeniem i dbałością o wygodę przygotowywać różnego rodzaju raporty, czy dokumenty.

Czym charakteryzują się tablety przeznaczone dla użytkowników biznesowych?

Dobry tablet dla użytkownika biznesowego powinien w pierwszej kolejności zapewniać bezpieczeństwo znajdujących się na nim danych na najwyższym poziomie. Odpowiednie zabezpieczenie dokumentów, które nierzadko zawierają dane poufne zarówno przed utratą w wyniku wirusów, jak i dostępem przed osobami niepowołanymi ma kluczowe znaczenie. Tablety do użytku profesjonalnego powinny mieć korzystne parametry. Na szczęście wiele dostępnych na rynku modeli nie odbiega parametrami od laptopów. Aby sprzęt mógł być całkowicie bezpiecznie transportowany z domu do pracy, czy na służbowe wyjazdy nie bez znaczenia jest jakość wykorzystanych do produkcji materiałów. Poleca się również dokupienie specjalnego etui, które nie tylko sprawi, że tablet będzie atrakcyjniejszy wizualnie, ale również będzie stanowił ochronę przed ewentualnymi zarysowaniami, czy innego rodzaju uszkodzeniami. Przedsiębiorcy, jako jeden z najistotniejszych czynników przy podejmowanej decyzji zakupowej wskazują wydajność baterii, która pozwala na wielogodzinną pracę bez konieczności podłączenia urządzenia do ładowania. Warto podkreślić, że oczekiwany czas nieprzerwanej pracy w przypadku tego rozwiązania może być nawet dłuższy, niż w przypadku niektórych modeli laptopów. Niezwykle istotną kwestią, zwłaszcza w przypadku grafików jest z kolei rozdzielczość i dobry wyświetlacz.

Apple iPad Pro 2022 – czyli rozwiązanie spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców


Tablety Apple iPad Pro 2022 to rozwiązanie dopasowane idealnie do potrzeb nawet niezwykle wymagających klientów biznesowych. Niezwykle atrakcyjny wizualnie design i niezawodność producenta to tylko niektóre z licznych zalet tego produktu. Skorzystają z nich w szczególności posiadacze iPhone’ów, czy iMac’ów znajdujących się w tym samym ekosystemie, co pozwoli na m.in. niezwykle sprawne przekazywanie danych między poszczególnymi urządzeniami. Ogromna popularność tabletów Apple, która wiąże się z pięćdziesięcioprocentowym udziałem tych urządzeń w sumarycznej wartości wszystkich sprzedanych w zeszłym roku produktów tego typu, jest związana przede wszystkim z najwyższym poziomem bezpieczeństwa. W tej dziedzinie markę tą można uznać za niekwestionowanego lidera. Inne atuty iPad’ów Apple Pro jest dostęp do doskonałego wyświetlacza posiadające innowacyjną technologię mini-LED, energooszczędność, a zarazem wysoki poziom wydajniejsze, a jednocześnie wykonanie z dbałością o najdrobniejsze detale.