Czym się kierować przy wyborze komputera All In One?

Osoby pragnące posiadać zgrabny i estetyczny komputer biurowy powinny koniecznie rozważyć zakup urządzenia typu All In One. Jest to nic innego jak zwykły pecet, ale pozbawiony wolnostojącej obudowy. Wszystkie podzespoły są w tym przypadku umieszczone w monitorze, co przekłada się bezpośrednio zarówno na oszczędność miejsca w przestrzeni roboczej, jak i łatwiejsze transportowanie.

Wykaz pożądanych parametrów

Komputery All In One charakteryzują się kompaktową konstrukcją oraz zaskakująco niskim zużyciem energii (wskutek wykorzystania podzespołów emitujących ograniczoną ilość ciepła). Oferują przy tym świetną wydajność i optymalny komfort pracy. Ze względu na większy ekran i bardziej ergonomiczną klawiaturę stanowią wprost znakomitą alternatywę dla wszelkiego rodzaju laptopów przeznaczonych do zastosowań biznesowych. Wybierając taki sprzęt, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na rodzaj zamontowanego w nim procesora. Najlepiej sprawdzi się model Intel Core i5, gdyż jest zaskakująco szybki. Dodatkowo przyda się z pewnością pamięć RAM wynosząca co najmniej 8 GB, bezawaryjny dysk SSD o pojemności 256 GB, a także ekran Full HD wykonany w technologii IPS, czyli z szerokimi kątami widzenia i nasyconymi kolorami. Optymalna przekątna to między 19 a 23 cale. Powyższe wymagają spełniają m.in. nowoczesne komputery AiO Lenovo ThinkCentre M70a Gen 2 (https://itnes.pl/komputery-aio/komputery-aio-lenovo/komputery-aio-lenovo-thinkcentre/komputery-aio-lenovo-thinkcentre-m70a/komputery-aio-lenovo-thinkcentre-m70a-gen-2/).

Dotykowy monitor i inne udogodnienia

Kupując komputer All In One, warto postawić na model wyposażony w ekran z funkcją obsługi za pomocą dotyku. Uprzyjemni to przeglądanie stron internetowych i korzystanie z poszczególnych programów (zwłaszcza dzieci i seniorzy będą zachwyceni tym rozwiązaniem). Kolejne wyjątkowo użyteczne udogodnienia to regulacja kąta nachylenia, tuner TV pozwalający na oglądanie telewizji oraz bezprzewodowa klawiatura. Oczywiście ogromne znaczenie ma również liczba dostępnych złącz – nie może zabraknąć w szczególności trzech wejść USB 3.0, LAN, Wi-Fi czy Thunderbolt. Jeśli oglądamy sporo filmów zapisanych na płytach, to przyda się jeszcze napęd DVD.