Lenovo – chiński gigant technologii?

Technologia z dnia na dzień pędzi do przodu w zastraszającym tempie. Codziennie czytając wiadomości, można natknąć się na jakieś „nowinki” związane z nowymi urządzeniami czy programami. Jednymi z podstawowych urządzeń (w domu, jak i w firmach) są laptopy, które na dobre zadomowiły się na całym świecie. Wielu ludzi ma swoje ulubione firmy i tylko zaopatrują się w sprzęty jednej marki. Jednym z najpopularniejszych przedsiębiorstw informatycznych, które zajmuje się produkcją laptopów, jest Lenovo. Czy laptopy Lenovo są dobrym wyborem?

LENOVO – HISTORIA FIRMY

Laptopy Lenovo są z pewnością urządzeniami godnymi polecenia

Rokiem początkowym w historii firmy Lenovo był 1984 – wtedy bowiem jedenastu inżynierów z Chin założyło firmę o nazwie New Technology Developer Inc. 4 lata później to przedsiębiorstwo (pod inną nazwą, bo „Legend”) zaczęło odnosić pierwsze sukcesy. Na początku była to jedynie redystrybucja produktów innych producentów, lecz w 1990 roku światło dzienne ujrzał ich autorski produkt – komputer „Legend PC”. Przez ostatnie lata XX wieku firma była liderem, jeśli chodziło o sprzedaż w rejonie Azji Pacyficznej. Natomiast w 2003 roku plany znacznie się poszerzyły – postanowiono rozwijać się nie tylko na rynku azjatyckim, lecz światowym. Po wykupieniu dużego pakietu akcji IBM podjęto decyzję o zmianie nazwy firmy – oczywiście na Lenovo. Obecnie laptopy Lenovo są jednymi z najpopularniejszych laptopów wśród użytkowników biznesowych, jak i prywatnych.

NAJPOPULARNIEJSZE LINIE LAPTOPÓW LENOVO

Każda firma może poszczycić się produktami lub tzw. liniami produktów, które są najchętniej kupowane przez klientów. Lenovo ma naprawdę spory „arsenał” swoich urządzeń, które przeznaczone są dla wszystkich użytkowników (od gamerów po osoby związane z biznesem). Najpopularniejszymi liniami laptopów Lenovo są m.in: 

  • Lenovo ThinkPad – laptopy tej linii zdobyły ogromną popularność na całym świecie. Osoby, które szukały laptopa dla siebie, z pewnością często spotykały oferty tych urządzeń. Są to doskonałe laptopy klasy biznesowej, w które firmy oraz osoby chętnie się zaopatrują.
  • Lenovo Legion – klasa „Legion” jest dedykowana głównie osobą, którym zależy na mocnym sprzęcie do gier. Te gamingowe laptopy często pozytywnie zaskakują swoim działaniem – wydajność jest niezwykle wysoka, dzięki czemu można z łatwością „ogrywać” nawet najnowsze i najbardziej wymagające tytuły.

LAPTOPY LENOVO – CZY WARTO?

Technologia z dnia na dzień pędzi do przodu w zastraszającym tempie

Laptopy Lenovo są z pewnością urządzeniami godnymi polecenia. To przedsiębiorstwo informatyczne posiada niemałe doświadczenie, przez co można mieć pewność, że laptopy są tworzone z największą dbałością nawet o najmniejsze szczegóły.